Vecākiem jānodrošina ar individuālajiem mācību piederumiem
Šogad gatavošanās 1.septembrim vecākiem, kuru bērni mācās skolā, ir raižpilna. Valsts gan, sākot ar šo mācību gadu, ir apņēmusies nodrošināt lielāko daļu mācību līdzekļu un vecākiem ir jādomā tikai par individuālajiem mācību piederumiem. Tomēr, kā ir novērojusi Pilseta24.lv, daudziem vecākiem trūkst izpratnes par to, ko tieši finansēs valsts un kas jāpērk pašiem.Kā informē LV portāls "Par likumu un valsti", tad grozījumi Izglītības likumā, kas stājās spēkā 7.augustā, paredz, ka ar 2013.gada 1.septembri visus mācību līdzekļus, kuri izmantojami izglītības programmas īstenošanai un izglītības satura apguvei, izņemot individuālos mācību piederumus, kas paliek vecāku atbildība, finansē valsts no budžeta un valsts budžeta mērķdotācijām, kā arī no pašvaldību budžeta.
Tomēr bieži ir vērojama situācija, ka vecāki stāv pie grāmatu un burtnīcu plauktiem un savā starpā diskutē, ko tieši vajag pirkt un ko ne. Pilseta24.lv jau vēstīja, ka skolēnu vecāki un arī skolu pārstāvji ir neziņā, kādus mācību līdzekļus jāiegādājas jaunajam mācību gadam.
Izglītības likumā paskaidrots, ka individuālie mācību piederumi, kas jānodrošina vecākiem, ir kancelejas piederumi, apģērbs un apavi, atsevišķu mācību priekšmetu obligāta satura apguvei nepieciešamais specifiskais apģērbs, higiēnas piederumi, un materiāli, kurus, izmantojot mācību procesā, skolēns rada priekšmetu vai produktu savām vajadzībām. Šādi materiāli ir, piemēram, plastilīns, ar ko mājturības stundā skolēns apgūst veidošanu, vai dzija, adāmadatas un diegi, ko izmanto, lai apgūtu rokdarbus, skaidro LV portāls "Par likumu un valsti".
Būtiski ir saprast, ko tad nodrošānas valsts? Grozījumi likumā paredz, ka valsts finansē atbilstošu mācību literatūru, pedagogu darba vajadzībām paredzētos metodiskos līdzekļus, papildu literatūru, kā arī digitālo mācību līdzekļus un resursus, turpina skaidrot LV portāls "Par likumu un valsti". Arī Pilseta24.lv jau vēstīja, ka darba burtnīcas un grāmatas vecākiem nav jāpērk.
Pilseta24.lv ir secinājusi, ka viens no risinājumiem ir nogaidīt un konsultēties ar mācību iestādēm un pedagogiem. Lai arī 1.septembris ir jau ļoti tuvu, tomēr, arī sākoties jaunajam mācību gadam, vēl būs iespēja iegādāties skolēnam nepieciešamo lietu krājumu un neiedzīvoties liekos izdevumos.
Pilnu LV portāla "Par likumu un valsti" publikāciju "Mācību līdzekļu iegāde. Kas jāzina vecākiem?" lasīt šeit. Uz sarakstu