Saeima pieņem jaunu Valsts drošības iestāžu amatpersonu izdienas pensiju likumu
Saeima ceturtdien, 14.maijā, galīgajā lasījumā pieņēma Valsts drošības iestāžu amatpersonu izdienas pensiju likumu, kas noteiks izdienas pensiju piešķiršanas un aprēķināšanas kārtību Satversmes aizsardzības biroja, Militārās izlūkošanas un drošības dienesta un Drošības policijas amatpersonām.Likuma mērķis ir nodrošināt valsts drošības iestāžu amatpersonām Valsts drošības iestāžu likumā noteiktās tiesības uz izdienas pensiju un reglamentēt kārtību, kādā tā tiek piešķirta, aprēķināta un izmaksāta.
Likumprojektā noteikts, ka tiesības uz izdienas pensiju ir valsts drošības iestādes amatpersonai, kura sasniegusi 50 gadu vecumu un kuras izdienas stāžs nav mazāks par 20 gadiem, no kuriem pēdējie pieci gadi nodienēti amatpersonas statusā.
Tāpat izdienas pensiju var saņemt amatpersona, kura neatkarīgi no vecuma atvaļināta vai atbrīvota no dienesta atbilstoši Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas lēmumam vai Iekšlietu ministrijas Centrālās medicīniskās ekspertīzes komisijas atzinumam, vai arī darbinieku skaita samazināšanas dēļ.
Vēl uz izdienas pensiju var pretendēt amatpersona, kas sasniegusi 50 gadu vecumu un kuras kopējais apdrošināšanas stāžs un tam pielīdzināmais stāžs nav mazāks par 25 gadiem, no kuriem vismaz 12 gadi un seši mēneši nodienēti amatpersonas statusā.
Uz izdienas pensiju nav tiesību drošības dienestu amatpersonām, kuras saņem citas valsts pensiju, kā arī amatpersonām, kuras atbrīvotas no dienesta saistībā ar notiesājošu tiesas spriedumu par tīšu noziedzīgu nodarījumu vai disciplinārsoda dēļ.
Jaunais likums ir vajadzīgs, jo nepieciešams ieviest vienotu valsts drošības iestāžu amatpersonu izdienas pensiju regulējumu. Uz sarakstu