Dabas liegums "Lieluikas un Mazuikas ezers" 

Dabas liegums "Lieluikas un Mazuikas ezeri" ir izveidots, lai saglabātu Latvijā ļoti retas un aizsargājamas augu sugas. Liegums atrodas Ādažu poligonā un ietilpst aizsargājamo ainavu apvidū "Ādaži", kas ir NATURA 2000 teritorija. 

Dabas liegums "Lieluikas un Mazuikas ezeri" atrodas aktīva militārā poligona teritorijā, kur visu gadu notiek militārās mācības, izmantojot kaujas ieročus. Mazuikas ezers ir viens no dažiem ezeriem Baltijā, kurā vēl bagātīgi sastopamas ūdensaugu sugas, kas var augt tikai ļoti dzidros un barības vielām nabadzīgos ūdeņos. Dabas vērtības saglabājušās tādēļ, ka ezerā neietek ne strauti, ne upes, to ieskauj sausi priežu meži, kā arī ezers ir ilgstoši atradies armijas poligona teritorijā, kas apmeklētājiem bijusi slēgta. Mazuikas ezera krastos un gruntī aug īpaši aizsargājamas un Latvijas Sarkanajā grāmatā iekļautas augu sugas – Dortmana lobēlija, gludsporu ezerene, vienzieda krastene, šaurlapu ežgalvīte, zāļlapu ežgalvīte, palu staipeknītis un sīpoliņu donis. Tā kā atpūtnieku radītais piesārņojums, krastu nomīdīšana un peldēšanās apdraud ezera retos augus un biotopus, Mazuikas ezers nav pieejams atpūtai un saskaņā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas apstiprināto teritorijas dabas aizsardzības plānu ir iežogots. Ezeru pašlaik ir iespējams apmeklēt tikai zinātnisko pētījumu veikšanai. Atrašanās pie Lieluikas ezera atļauta, TIKAI saskaņojot ar Nacionālo bruņoto spēku Ādažu poligona dežurantu (tālr. +371 26639458 vai +371 67335615).

Adrese: Ādažu novads, LV-2164
Tālrunis: +371 26639458
Mājaslapa: www.adazinatura.lvwww.adazi.lv
E-pasts: dome@adazi.lv
GPS koordinātes: 57.1334516, 24.3719194

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)