Baltezera baznīca

Baltezera baznīca ir Ādažu vecākais un nozmīgākais arhitektūras piemineklis, kas atrodas gleznainā vietā starp Lielo un Mazo Baltezeru. Padomju laikā baznīca tika izdemolēta, nopostīts tās interjers, iznīcināts altāris, ērģeles un nojaukts tās tornis. 

Baznīcas ēka sākumā tika izmantota kā kultūras nams, vēlāk arī kā noliktava un metālmākslinieku darbnīca. 1994. gadā dievnamu nodeva Ādažu evenģēliski luteriskai draudzei. Ar laiku baznīcas fasāde tika rekonstruēta, atjaunoti iekšējie mūri vairāku metru augstumā, izņemot vecos, bojātos ķieģeļus. Tika nomainītas arī vecās un bojātās koka sijas, un ielikti jauni logi.

Adrese: Baznīcas iela 1, Baltezers, Ādažu novads, LV-2164 
Tālrunis: +371 67990585
Mājaslapa: www.baltezerabaznica.lvwww.adazi.lv
E-pasts: info@baltezerabaznica.lv
GPS koordinātes: 57.0443298, 24.3129813

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)