Apstirpināts projekts "TechTown" par digitālo industriju attīstību Cēsīs
Piektdien, 11.septembrī, pilsētvides attīstības programma URBACT III apstiprināja iesniegto pilsētu tīklojumu projektus, pilsētas informācijas portāls Cesis24.lv uzzināja Cēsu novada pašvaldībā.
Pirmajā kārtā apstiprināti 21 pilsētu tīklojumi, to starpā arī projekts TechTown, kas apvieno sešu dažādu Eiropas valstu pilsētas vienam mērķim - kopā ar tādām pilsētām kā Barnslija (Lielbritānijā), Sirakūza (Itlālijā), Nireghaša (Ungārijā), Gavle (Zviedrijā) un San Sebastian (Spānijā), arī Cēsu novada pašvaldība strādās pie digitālo industriju attīstīšanas iespēju pētīšanas un veicināšanas.
Digitālās industrijas sevī apvieno web programmēšanu un dizainu, mobilo lietotņu un spēļu izstrādi, programmatūru veidošana ražošanas uzņēmumiem un daudzas citas līdzīgās sfēras.
Arvien vairāk publiskajā telpā izskan informācija par kultūras un radošo industriju devumu vietējā ekonomikā, taču krietni vien retāk dzirdam to attiecināmu uz digitālajām industrijām – sfēru, kas pēdējo gadu laikā piedzīvojusi strauju izaugsmi visā pasaulē un arī Latvijā. Eiropas Komisija pat nosaukusi digitālo industriju ekonomiku kā "vissvarīgāko inovāciju, konkurētspējas un izaugsmes virzītājspēku".
Pasaules praksē visbiežāk pieredzam, ka tieši lielās pilsētas ir tās, kurās digitālo industriju joma attīstās visstraujāk, jo tajās pieejami tāda resursi kā tehniskā virziena skolas un universitātes, liels industriju pārzinošu jauno darbinieku skaits, plašs individuālo un biznesa klientu loks. Projekts TechTown savukārt vērsts uz digitālo industriju un tehnoloģiju iespēju attīstīšanu tieši mazākās pilsētās, no kurām nereti aizplūst gan jauniešu darbaspēks, gan topošie uzņēmēji. TechTown projekta partneri ir pārliecināti, ka šajā interneta laikmetā arī mazajām pilsētām ir plašas iespējas attīstīties un kļūt konkurētspējīgākām, veidojot digitālo industriju atbalsta tīklus un nodrošinot pilsētā visu nepieciešamo šo industriju uzņēmējdarbības attīstībai, kas ilgtermiņā veidotu arī daudz pievilcīgāku darba vidi jauniešiem.
Jāatzīmē, ka digitālās industrijas arvien biežāk tiek skatītas arī kontekstā ar radošajām un kultūras industrijām, tādējādi veidojot savstarpēju papildinātību. Projekts atbilst pašvaldības Ilgtermiņa attīstības stratēģijā 2030.gadam noteiktajai Ilgtermiņa Prioritātei "IP5 Augstas pievienotās vērtības ekonomika, balstīta uz vietējo dabas resursu un intelektuālā potenciāla izmantošanu" un pašvaldības noteiktajai ekonomiskās specializācijas jomai "Digitālās un IKT industrijas" un "Radošās un kultūras industrijas".
Projektam šobrīd apstiprināta 1.kārta, sniedzot partneru pašvaldībām kopā 68,6 tūkstošus eiro sagatavošanās darbam 2.kārtai.