Banner 980x90

ASV Miera fonda pētījumā Latvija atzīta par stabilu valsti

ASV Miera fonda ikgadējā globālajā pētījumā par apdraudētajām valstīm Latvija ierindojoties starp tām valstīm, kurās situācija atzīta par stabilu.

ASV ekonomikas un politikas žurnāla "Foreign Policy" un ASV pētniecības fonda "Fund for Peace" veidotajā ikgadējā sarakstā Latvija ieņem 140.vietu. Tomēr, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, situācija Latvijā pasliktinājusies, līdz ar to sarakstā Latvija pavirzījusies par divām pozīcijām uz augšu nestabilo valstu virzienā.

Arī Igaunijā un Lietuvā situācija ir pasliktinājusies, abām valstīm pakāpjoties par vienu pozīciju - Igaunijai līdz 146.vietai, bet Lietuvai līdz 148.vietai.

Taču, salīdzinot ar 2006.gadu, kad Baltijas valstis pirmo reizi iekļautas indeksā, Latvija, Lietuva un Igaunija indeksā būtiski pavirzījušās stabilo valstu virzienā - Latvija no 109.pozīcijas, Igaunija - no 111.pozīcijas un Lietuva - no 113.pozīcijas.

Visstabilākās valstis pasaulē ir Somija, Zviedrija, Norvēģija, Dānija un Luksemburga.

Par apdraudētāko valsti sarakstā atzīta Dienvidsudāna, ko turpina graut iekšējs konflikts un nabadzība.

Dienvidsudānai reitingā seko Somālija, Centrālāfrikas Republika, Sudāna un Kongo Demokrātiskā Republika.

Miera fonda izpilddirektors Dž.Dž.Mesners norāda, ka situācija apdraudētākajās valstīs "ar katru gadu aizvien turpina pasliktināties, bet stabilākajās valstīs aizvien uzlabojas".

Vislielākā mērā aizvadītajā desmitgadē situācija uzlabojusies Kubā, kur pašreizējā prezidenta Raula Kastro vadībā lēni, bet stabili uzlabojusies sociālā un ekonomiskā situācija.

Savukārt visdramatiskākā situācijas pasliktināšanās reģistrēta Ukrainā, kas piedzīvojusi prezidenta gāšanu, Krievijas agresiju, Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu un Krimas aneksiju.

Arī Krievija pakāpusies par 20 pozīcijām nestabilo valstu virzienā līdz 65.vietai, ko izraisīja Rietumu ekonomisko sankciju un naftas cenu krišanās spiediens, kā arī pieaugošās pazīmes par sabiedrības neapmierinātību.

Sagatavojot reitingu, eksperti analizēja datus no 90 000 publiski pieejamu avotu par 178 pasaules valstīm. Valstis vērtētas pēc 12 kritērijiem, sākot no bēgļu plūsmas un drošības līdz ekonomiskajiem apstākļiem un cilvēktiesību pārkāpumiem.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)