Labas idejas, kā izveidot dārzu uz balkona

Foto: Pexels.com
Foto: Pexels.com
Iespējams, viena no jaunākajām idejām dārzkopībā ir balkona dārzi, ko arvien vairāk iecienījuši mūsdienu pilsētnieki. Šī ideja ir palīdzējusi daudziem cilvēkiem sajusties tuvāk dabai un baudīt tās zaļumu, pat ja nedzīvo mājā ar pagalmu. 

Augu izvēle un apgaismojums
Daži balkoni tiek veidoti, lai papildinātu esošo mājas dizainu un interjera noskaņas. Viens no faktoriem, kas jāņem vērā, ir jūsu pieejamais budžets. Tomēr radoša pieeja ļaus radīt pasakainu telpu, netērējot daudz naudas! 

Jādomā arī par to, cik saulains ir jūsu balkons. Tas palīdzēs pareizi izvēlēties augus balkona dārziņam – nevajadzētu bēdāties, ja balkons ir ēnas pusē, jo netrūkst piemērotu zaļumu arī šādam risinājumam. 

Svarīgi arī tas, kad jūs izmantosiet savu jauno telpu. Balkonam, ko galvenokārt izmanto vakaros, var būt nepieciešams papildu apgaismojums. Piekaramās gaismas pievienošana pāri galdam ļauj balkonu izmantot pat naktī!

Podos pat citroni un apelsīni
Ja balkona dārzs ir saulains un gaišs, kā galvenos akcentus var izvēlēties citrusu kociņus, kas radīs īstu tropu atmosfēru. Spēkā ir vienkāršs princips: ja augi ir līdzīgi, podi var būt ļoti atšķirīgi. Savukārt vienādi vai līdzīgi podiņi palīdzēs radīt organizētu iespaidu arī augiem ar kontrastējošām lapām un ziediem.

Gan mājas iemītniekus, gan augus pasargāt no saules dienas karstākajā laikā var saulessardziņi, kas piestiprināti pie balkona margām. Savukārt uz balkona grīdas var ieklāt kādu piemērotu paklāju – tādu, kas atgādina zālienu vai, tieši pretēji, kontrastējošā, košā krāsā. Krāsas tāpat ir svarīgas, lai apvienotu iekštelpu dizainu ar balkona izskatu. To var panākt ar pieskaņotām mēbelēm, tekstilu, spilveniem, svecēm un citiem dekoriem. Galvenais – ļauties iedvesmai un iekārtot balkonu tā, lai ģimene tajā justos labi!
 
Risinājums atkarīgs no finansēm
Balkonu dārzus var iekārtot daudzos un dažādos veidos – sarežģītākajā un dārgākajā variantā balkons pārtop par vēl vienu papildu telpu, jo to var norobežot ar stikla sienu konstrukciju un novietot ērtu atpūtas mēbeļu komplektus. Vienkāršākā variantā pietiks ar pāris mitrumizturīgām, vieglām mēbelēm un, protams, augiem un ziediem podos. Izvēli nosaka gan balkona veids, gan saimnieku stila izjūta un budžets. Reizēm vērts apsvērt lielākas investīcijas, lai radītu paliekošāku efektu un lielākas ērtības. Vērtīgus padomus par finansēm un mājokļa dizainu meklējiet Sortter blogā šeit.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu