Kas ir mikrošķiedra un kāpēc to izmantot telpu uzkopšanā

Foto: Elis.com
Foto: Elis.com
Mikrošķiedra ir sintētiska šķiedra, kuras diametrs ir mazāks nekā desmit mikrometri. Populārākie mikrošķiedru veidi tiek ražoti no poliestera, poliamīda, polipropilēna un dažādām šo materiālu kombinācijām. Mikrošķiedra ir izturīga, kā arī daudz ilgāk spēj saglabāt savu sākotnējo izskatu un īpašības arī pēc daudzām mazgāšanas reizēm.

Mikrošķiedras produkti plaši tiek izmantoti dažādu tīrīšanas piederumu ražošanā, jo to īpašības krietni pārspēj citus materiālus – mikrošķiedra spēj savākt ievērojamu daudzumu mitruma, putekļu un citu netīrumu. Tieši tādēļ tas ir piemērotākais telpu uzkopšanas materiāls.

Telpu uzkopšanas piederumi no mikrošķiedras
Lai uzkoptu telpas un uzturētu to tīrību, ir nepieciešama virkne dažādu piederumu. Lielāko daļu no tiem mūsdienās ražo no mikrošķiedras, tādējādi strādāt ir daudz ērtāk, kā arī rezultāts ir kvalitatīvāks.

Populārākie telpu uzkopšanas piederumi no mikrošķiedras:
• mikrošķiedras lupatiņas,
• mikrošķiedras mops,
• mops sausai un mitrai uzkopšanai,
• mikrošķiedras lupatiņas stikla tīrīšanai,
• mikrošķiedras lupatiņas virtuvei,
• mikrošķiedras lupatiņas putekļu slaucīšanai.

Kādas priekšrocības sniedz mikrošķiedras lupatiņas salīdzinājumā ar citu materiālu lupatiņām
Mikrošķiedra savas īpaši smalkās struktūras dēļ nodrošina daudz lielāku virsmas laukumu, tādējādi tā daudz efektīvāk uzsūc mitrumu, savāc putekļus, kā arī pulē un slauka dažādas virsmas. Ir vēl viena būtiska īpašība – mikrošķiedra uz virsmas neatstāj plūksnas, kā arī mikrošķiedras lupatiņas nerada švīkas.

Mikrošķiedra tiek ražota tā, lai šķiedra šķērsgriezumā atgādinātu sniegpārsliņu – tādējādi ievērojami tiek palielināts virsmas laukums, kas spēj uzsūkt mitrumu un savākt netīrumus. Kokvilnas šķiedra ir gludāka, līdz ar to tai ir daudz mazāka uzsūkšanas spēja.

Foto: Elis.comFoto: Elis.com


Mikrošķiedras mopi grīdu tīrīšanai
Mopi, līdzīgi kā mikrošķiedras lupatiņas, visbiežāk tiek ražoti no mikrošķiedras, tādējādi visas šī materiāla labās īpašības var izmantot arī grīdu uzkopšanā. Ir pieejami divu veidu Mikrošķiedras mopi grīdu tīrīšanai

Mopi, līdzīgi kā mikrošķiedras lupatiņas, visbiežāk tiek ražoti no mikrošķiedras, tādējādi visas šī materiāla labās īpašības var izmantot arī grīdu uzkopšanā. Ir pieejami divu veidu mopi – mops sausai grīdas tīrīšanai un mops mitrai uzkopšanai. Mitrai tīrīšanai paredzētie mopi, pateicoties savai šķiedru struktūrai, efektīvi spēj notīrīt grīdas un savākt netīrumus, neizmantojot nekādus papildu tīrīšanas līdzekļus, jo pietiek ar tīru ūdeni. Turklāt, mazgāšanai pietiek ar nelielu ūdens daudzumu, līdz ar to izmazgātā grīda daudz ātrāk ir sausa.

Sausai uzkopšanai paredzētie mopi aizvieto grīdas birstes un efektīvi savāc putekļus un gružus, nepieļaujot to pacelšanos gaisā.

Abu veidu mopiem pieejams regulējama garuma ergonomisks kāts, lai padarītu darbu ērtāku. Pareizi veidotais kāts samazina piepūli un paātrina darba procesu, kā arī ievērojami uzlabo darba drošību. Kāts ir viegls, tas sver tikai 770 g, garumā to var izstiept līdz pat 4 metriem, līdz ar to būs ērti notīrīt skapju un plauktu augšpuses.

Mopi pie kāta stiprinās ar līplenti. Lai noņemtu lietoto mopu, pietiek to piespiest ar kāju un atlīmēt, savukārt jaunu piestiprina, vienkārši noliekot mopu uz grīdas ar līplentēm uz augšu un tad kāta pamatni uzspiež virsū.

"Elis" grīdas mazgāšanas sistēma arī paredz vairāku mopu lietošanu, nevis viena mopa atkārtotu skalošanu. Tas nozīmē daudz ērtāku un ātrāku grīdas mazgāšanu, kā arī higiēniskāku un efektīvāku rezultātu. Tīrs dara tīru!

Foto: Elis.comFoto: Elis.com
Mikrošķiedras produktu kopšana
Mirkošķiedra, ja tiek mazgāta nepareizi, zaudē savas labās īpašības. Piemēram, to nedrīkst mazgāt kopā ar kokvilnu un nav ieteicams izmantot veļas mīkstinātāju – labāk izvēlēties vienkārši šķidru mazgāšanas līdzekli.

Lai jūsu mikrošķiedras produkti ilgāk saglabātu savas labās uzkopšanas īpašības, uzticiet tos profesionāļiem. "Elis" mopu nomas un servisa pakalpojums ļauj lietot ērto grīdu uzkopšanas sistēmu, neraizējoties par tās uzturēšanu. "Elis" darbinieki noteiktā laika grafikā paņem lietotos mopus un atved jums tīrus. Un komplektā jūs saņemsiet arī ergonomisko kātu un speciālo darba konteineru, kas atvieglos grīdu uzkopšanas procesu.

Ienāciet vietnē Elis.com, lai uzzinātu vairāk! Vai arī zvaniet uz tālruņa numuru 67500075 vai rakstiet uz e-pastu info@elis.com.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu