Banner 980x90

Dabas parks "Piejūra"

Dabas parks "Piejūra" ietilpst trīs pašvaldību teritorijā - Rīgas pilsētas, Saulkrastu pilsētas ar lauku teritoriju un Carnikavas novada teritorijā. Tas stiepjas no Kalngales līdz Lilastes upei, ietver liedagus, kāpas, mežus un daudz aizsargājamos biotopus. Kopējā parka platība ir 4 315 ha, un tas ir dibināts 1962. gadā. 

Dabas parks "Piejūra" ir arī projekta Natura 2000 teritorija. Kad jūras piekrastē pēc carienes Katrīnas II rīkojuma darvas tecināšanai izcirta mežus, "Ceļojošās kāpas" mainīja savu novietojumu. Tika nopostītas mājsaimniecības un aizbērta Langas upe. Tai laikā izveidojās arī kāpu amfiteātris Garciemā. Tagad kāpa ir apstādīta ar kokiem, un smiltis savaldītas. Augstākais punkts dabas parkā, kas rāda ceļu jūras braucējiem ir Labošanās virsotne. 

Adrese: Carnikavas novads, LV-2163
Tālrunis: +371 29326285
Mājaslapa: www.tourism.carnikava.lv
E-pasts: tic@carnikava.lv
GPS koordinātes: 57.161829, 24.161383

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)