Vietējās ziņas

 • Saulkrastu novada pašvaldības šī gada budžeta izdevumi par 800 000 pārsniegs izdevumus1

  Daugavpils, 1.febr., LETA. Saulkrastu novada pašvaldības 2018.gada budžeta ieņēmumi plānoti 8 595 797 eiro, bet izdevumi - 9 409 056 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja Saulkrastu novada domē.

 • Kādas smaržas dāvināt dažādām horoskopu zīmēm?

  Foto: Shutterstock.com

  Svētku laiks tuvojas straujiem soļiem. Un kurš gan ir teicis, ka dāvināt var tikai svētkos? Smaržas ir lieliska dāvana gan vīriešiem, gan sievietēm ne vien svētkos, bet arī vienkārši tāpat, lai iepriecinātu sevi un citus. Vieni smaržas izvēlas pēc zīmola, citi – pēc pudelītes, tilpuma vai cenas. Vēl citi iet veco labo empīriskās izziņas ceļu un mēģina piemeklēt patīkamāko aromātu pēc ožas. Bet kā būtu, ja smaržas piemeklētu pēc horoskopa zīmes?

 • Čuguna krāsniņas siltumam – kā izvēlēties labāko?

  Foto: Shutterstock.com/Beate Panosch

  Dzīvokļos un privātmājās jau labu laiku pilnā sparā rit apkures sezona. Tāpēc ir jāseko līdzi, lai siltumapgāde katrai mājsaimniecībai ir efektīva un tajā pašā laikā arī ekonomiski izdevīga. Taču realitātē iedzīvotāju domas par to, kāda apkures sistēma ir izdevīgākā, atšķiras. Daļa ir apmierināta ar esošo apkures sistēmas veidu, bet citi jau ilgu laiku sūdzas par nepietiekamu siltumu iekštelpās un meklē kaut ko citu. Ja apzināties, ka līdzšinējā krāsniņa vairs nepilda savas funkcijas maksimāli augstā kvalitātē, tad, iespējams, ir īstais laiks to nomainīt pret jaunu. Praktiski un zinoši saimnieki izvēlas čuguna krāsniņas siltumam, jo tās kalpo gadiem ilgi.

 • Ledusskapji – kā izvēlēties piemērotāko?

  Foto: Shutterstock.com

  Viena no svarīgākajām sadzīves tehnikas iekārtām katrā mājsaimniecībā ir ledusskapis. Bez tā neiztikt, lai ikdienā lietojamo pārtiku saglabātu svaigu. Lai gan ledusskapis ir ilgtermiņa pirkums, kas parasti kalpo vairākus gadus, laika gaitā tas nolietojas. Tas attiecas gan uz dzesēšanas sistēmu, gan enerģijas patēriņu. Ja Tev mājās vēl ir kāds vecāka izlaiduma gada ledusskapis, tad noteikti būsi novērojis, ka tam ir diezgan liels elektroenerģijas patēriņš, kas mēneša griezumā ģimenes budžetam nes liekus izdevumus par elektrību. Ja Tavam ledusskapim ir kāds defekts, piemēram, nedarbojas saldētava, tad ir īstais laiks lūkot pēc jaunas ierīces. Tieši tagad notiek grandiozas pirmssvētku izpārdošanas, un ledusskapji par zemām cenām atrodami viedveikalā 1a.lv.

 • Uzņēmēju biedrība Saulkrastos uzstādīs 18 metrus augstu karoga mastu

  Valmiera, 19.okt., LETA. Saulkrastu uzņēmēju biedrība iecerējusi pilsētā uzstādīt 18 metrus augstu karoga mastu, aģentūra LETA uzzināja Saulkrastu novada domē.

 • Kā izvēlēties piemērotāko elektronikas komplektu nepārmaksājot?

  Foto: Shutterstock.com

  Vai atceries, kāda veida elektronika bija Tavā rīcībā pirms pārdesmit gadiem? Tas droši vien bija televizors un tālrunis, taču attīstība šajā jomā bijusi ļoti strauja – šobrīd teju katra cilvēka "pamatkomplekts" ir moderns viedtālrunis, televizors, dators un, atkarībā no vajadzībām, arī kāds cits aksesuārs, piemēram, planšetdators vai viedā aproce. Par to, kā izvēlēties mobilo telefonu vai datoru un atrast labāko izdevumu segšanas veidu (aizņemšanās no radiem, aizdevumi vai iekrāšana), lasi šajā rakstā!

 • Pēc sprādziena Saulkrastos apkārtējo māju īpašnieki pašvaldībai nav lūguši palīdzību bojājumu novēršanā

  Valmiera, 9.okt., LETA. Pēc sprādziena Saulkrastos, apkārtējo māju īpašnieki nav lūguši pašvaldībai palīdzību, lai novērstu kādus bojājumus, kas īpašumiem varētu būt radušies nelaimes gadījuma dēļ, aģentūra LETA noskaidroja pie Saulkrastu novada pašvaldības izpilddirektora Andreja Arņa.

 • Asociācija: Saulkrastos notikusī nelaime mobilizēs pirotehnikas nozari Latvijā pievērst vairāk uzmanību drošībai

  Dzīvojamās mājas drupas Saulkrastu novadā dārzkopības kooperatīva "VEF-Biķernieki" teritorijā, kur noticis sprādziens un nelaimē gājuši bojā pieci cilvēki.

  Rīga, 6.okt., LETA. Saulkrastu novadā notikusī nelaime, visticamāk, mobilizēs pirotehnikas nozari Latvijā vairāk pievērst uzmanību pirotehnikas drošībai, aģentūrai LETA sacīja Profesionālo Latvijas pirotehniķu un pirotehnikas tirgotāju asociācijas vadītājs Aldis Zārbergs.

 • Grišins: Saulkrastu novadā notikušā sprādziena jauda bijusi līdzvērtīga teju 100 kilogramiem trotila

  Rīga, 6.okt., LETA. Saulkrastu novadā uzsprāgušajā mājā atradās pirotehnika, un sprādziena jauda, iespējams, bija tuvu 100 kilogramiem trotila, šodien žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

 • Sprādzienā Saulkrastu novadā gājis bojā Latvijā labi pazīstams pirotehniķis

  Rīga, 6.okt., LETA. Vakar dzīvojamās mājas sprādzienā Saulkrastu novadā, dārzkopības kooperatīva "VEF-Biķernieki" teritorijā, gājis bojā Latvijā labi pazīstams pirotehnikas speciālists Ilmārs Āboliņš, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.