Zobu implanti – kā notiek implantēšana un cik tas maksā?

Zobu implanti ir moderna un īpaši efektīva metode trūkstošos zobu aizvietošanai. Lai gan joprojām liels pieprasījums ir arī pēc klasiskajām zobu protezēšanas metodēm, zobu implanti kļūst arvien populārāki, kas ir pamatoti, ja ņem vērā visas priekšrocības, ko tie nodrošina. Pieaugot interesei par zobu implantiem, potenciālos pacientus arī vairāk interesē, kā tieši notiek šī procedūra, vai tā ir sāpīga? Un cik tas izmaksā? Par to uzzināsiet šajā rakstā.

Zobu implantēšana: soli pa solim

 • Konsultācija. Ceļš uz skaistu smaidu, kuru palīdzēs atjaunot zobu implanti, sākas ar konsultāciju pie speciālista. Pirmās vizītes laikā tiek veikta zobu apskate, pārbaudīta gan zobu, gan smaganu veselība, kā arī var tikt veikts rentgens, lai noskaidrotu, kāds ir kaulu stāvoklis, jo implanta skrūve tiek ievietota žokļa kaulā. Tālāk jau pacients saņem ārsta izveidotu darba plānu, kas parāda tālāko procesu un tā izmaksas.
 • Implanta ievietošana. Nākamajā vizītē notiek implanta ievietošana. Šis process ir ātrs un nesāpīgs, jo tiek izmantota anestēzija. Titāna sakausējuma skrūve vai skrūves tiek izvietotas žokļa kaulā atbilstoši tam, kā plānots izveidot kroņu daļu vienam vai vairākiem zobiem.
 • Implanta sadzīšana. Pēc tam ir jāapbruņojas ar pacietību, jo jānogaida vairāki mēneši, kamēr implants sadzīst un integrējas kaulā un to apņem smaganu audi. Šajā periodā parasti netiek izjusts nekāds diskomforts. Lai visu šo laiku nebūtu jāsadzīvo ar tukšajām zonām mutē, iespējams arī izveidot pagaidu kroņus, lai smaids būtu estētiskāks.
 • Kroņu izgatavošana un ievietošana. Atbilstoši tam, kāds zobu aizvietošanas risinājums ticis izvēlēts, speciālists izgatavo precīzus kroņus un tos ievieto uz implantiem. Reizēm nepieciešamas vairākas pielaikošanas, lai kroņus izgatavotu maksimāli precīzus un dabiskus, lai apkārtējiem nebūtu pat nojausmas, ka tie nav īstie zobi. Implanti ir neizņemami un pilnībā aizvieto īstos zobu gan funkcionāli, gan estētiski.

Galvenās zobu implantu priekšrocības
Kāpēc arvien vairāk zobārstniecību pacientu izvēlas tieši zobu implantus, nevis izņemamās protēzes? Jo tām ir daudz vairāk estētisko un praktisko priekšrocību. 

 • Dažādi ārstēšanas plāni
  Ar šo metodi, kombinējot titāna implantus ar dažādiem kroņiem un to grupām, var īstenot dažādus ārstēšanas un zobu atjaunošanas plānus. Tas iespējams pat pilnīgas zobu zaudēšanas gadījumā, kad var izveidot stabilu uz diviem vai četriem implantiem balstītu protēzi, kas pilnībā atgādina dabiskos zobus, ļauj brīvi smaidīt un ēst. Uz implantiem var izveidot arī dažāda lieluma norobežotas un nenorobežotas zobu grupas, kas dabiski noslogo žokļa kaulu un nodrošina teicamu vizuālo risinājumu.
 • Implanti neskar blakus zobus
  Izvēloties aizvietot vienu vai vairākus zobus ar protēzēm, jārēķinās, ka mākslīgais zobs vai tilts balstīsies uz blakus zobiem. Tāpēc tos būs vajadzība slīpēt, kas bojā to aizsargemalju un vājina zoba stāvokli. Blakus esošajiem balsta zobiem ir arī lielāka slodze. Izvēloties implantus, par šīm lietām nav jāsatraucas, jo pārējie zobi netiek skarti un traumēti. Nav vajadzības tos slīpēt un noslogot. Tas ievērojami pagarina īsto zobu kalpošanas laiku un nemazina to estētiku.
 • Piemēroti jebkurā vecumā
  Šai metodei nav nekāda vecuma ierobežojuma. Zobu implantus var ievietot gan bērniem un pusaudžiem, gan pieaugušajiem un senioriem. Jo zobu zaudēšana ne vienmēr ir saistīta tikai ar vecumu. Tas var notikt jebkurā dzīves posmā, piemēram, traumas vai slimības rezultātā. Un tad ir jādomā par piemērotāko un estētiskāko zobu atjaunošanas veidu. Implanti pavisam noteikti ir labākais un modernākais, ko zobārstniecība šobrīd piedāvā.
 • Nav jūtami un nerada diskomfortu
  Lai gan arī protēzes ir labs un plašam pacientu lokam pieejams zobu aizvietošanas risinājums ar kvalitatīvu estētisko rezultātu, tomēr pacientiem, kuri izvēlas protēzes, jārēķinās, ka tās ir kustīgākas, nestabilākas, nepieciešams izmantot protēžu līmi. Pacientiem arī var būt svešķermeņa sajūta mutē, tāpēc tiek ievērota piesardzība gan ēdot, gan runājot un smaidot. Izvēloties implantus, pacients iegūst ne tikai izcilu vizuālo rezultātu, bet arī var aizmirst par diskomfortu ēšanas vai runāšanas laikā. Implanti ir stabili, labi fiksēti, nekustas un nerada svešķermeņa sajūtu mutē.
 • Nav specifiska kopšana
  Implantu aprūpei nav vajadzīgi speciāli līdzekļi un vairāk laika, jo par tiem jārūpējas tieši tāpat kā par saviem zobiem. Ik dienu jātīra zobi divas reizes un jāizmanto zobu diegs, lai iztīrītu grūtāk pieejamās vietas. Protams, jāatceras par regulārām vizītēm pie zobārsta un zobu higiēnista, lai uzturētu kopējo mutes un zobu veselību labā stāvoklī. Izvēloties parastās protēzēs, to kopšanai būs jāvelta vairāk laika un pūļu, lai tās labi izskatītos un tiktu saglabāta teicama mutes veselība.

Cik izmaksā zobu implanti?
Protams, zobu implanti izskatās lieliski un tiem ir daudz priekšrocību, tāpēc nav šaubu, ka visi, kuriem tie nepieciešami, labprāt izvēlētos šādu risinājumu. Bet jāatceras, ka šādu pakalpojumu sakarā vienmēr svarīga ir arī finansiālā pusē. Pacienti izvērtē, vai var atļauties šādu risinājumu. Implantu cenas ir augstākas nekā parastajām protēzēm, jo to ievietošanā tiek izmantoti specifiski materiāli un metodes. Tomēr jāņem vērā, ka implanta kalpošanas laiks ir ļoti ilgs, kā arī estētiskais un funkcionālais ieguvums ir ļoti augstas kvalitātes, tāpēc to var uzskatīt par būtisku investīciju savā dzīves kvalitātē. Iespējams, ir vērts atteikties no citiem tēriņiem vai kāda ceļojuma, lai beidzot iegūtu tādu smaidu, kādu vienmēr esat vēlējušies. Viena zoba aizvietošana ar implantu izmaksā vismaz 1500 eiro – atkarībā, kāds ir plāns un izvēlētais kroņa materiāls. 

Dr. Apines zobārstniecības klīnikā” par implantiem iespējams norēķinātie arī pa daļām. Piesakieties implantologa konsultācijai un uzziniet vairāk!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu