Vairāku Vidzemes pilsētu privātmāju iedzīvotājiem kļuvusi pieejama individuāla dalīti vāktu atkritumu apsaimniekošana

Riga, 15.janv., LETA. Attīstot atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, SIA "ZAAO" ievieš individuāli dalīti vāktu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu privātmāju iedzīvotājiem vairākās Vidzemes pilsētās, aģentūru LETA informēja SIA "ZAAO" Sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Leimane.

Individuāli dalīti vāktu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumi privātmāju iedzīvotājiem būs pieejami Cēsu, Limbažu, Saulkrastu, Smiltenes, Valkas un Valmieras pilsētu teritorijās.

Pakalpojums, kas ietver 240 litru ietilpības konteineru uzstādīšanu vieglā iepakojuma un stikla iepakojuma nodalīšanai no sadzīves atkritumiem, privātpersonām būs pieejams bez maksas, akcentēja Leimane.

"ZAAO" Šķiroto atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāja Ginta Gailuma informēja, ka klientu aptaujas anketās jau vairākus gadus saņemti priekšlikumi šāda pakalpojuma ieviešanai. Tas ir arī solis tuvāk Eiropas regulu izpildei - samazināt apglabājamo atkritumu daudzumu un maksimāli daudz pārstrādei derīgu materiālu atgriezt apritē, jaunu materiālu ražošanā.

Lai pieteiktos pakalpojumam, iedzīvotājam ir jābūt "ZAAO" klientam, kuram ir noslēgts līgums par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu ar konteineru. Pieteikt līguma noslēgšanu par individuāli dalīti vākto atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu var, zvanot pa tālruni 29 221 847, rakstot uz e-pastu "zaao@zaao.lv" vai ierodoties klātienē birojā Valmierā, Rīgas ielā 32 un EKO laukumos - birojos Cēsīs, Lapsu ielā 19, Saulkrastos, Rīgas ielā 96a un Limbažos, Mazajā Noliktavu ielā 3.

Pareizi šķirojot un nododot pārstrādei otrreiz izmantojamos materiālus, iedzīvotājiem ir iespēja izvairīties no maksājumu sadārdzinājuma par sadzīves atkritumu izvešanu. Tarifa izmaiņas nosaka grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā, paredzot ikgadēju dabas resursa nodokļa likmes pieaugumu par atkritumu apglabāšanu poligonā.

Konteiners vieglajam iepakojumam būs ar dzeltenu vāku, tajā drīkst ievietot papīru, kartonu, PET dzērienu pudeles, polietilēna plēves (LDPE), kosmētikas un sadzīves ķīmijas iepakojumu (HDPE), kā arī metāla priekšmetus. Stikla pudeļu un burku nodošanai tiks uzstādīti konteineri ar melnu vāku.

Jau 2001.gadā, neilgi pēc uzņēmuma izveides, "ZAAO" sāka klientiem nodrošināt iespēju nodot iepakojumu pārstrādei.

Šobrīd infrastruktūra attīstīta līdz 20 EKO laukumiem, kuros pārstrādei var nodot gandrīz divus desmitus atkritumu veidu. Tāpat "ZAAO" darbības reģionā ir uzstādīti vairāk nekā 600 EKO punkti, kuros pieejami konteineri papīra, metāla, plastmasas un stikla nodošanai, radot normatīvajām prasībām atbilstošu infrastruktūras pārklājumu.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka uzņēmuma 2017.gaada apgrozījums bija 6,205 miljoni eiro, bet zaudējumi bija 93 770 eiro.