Banner 980x90

Teju trešdaļa iedzīvotāju uzskata, ka pēdējos piecos gados ienākumu līmenis palielinājies

Atšķiras iedzīvotāju viedoklis par to, kā pēdējo piecu gadu laikā mainījies to personiskais ienākumu līmenis.

Gandrīz trešdaļa jeb 32% respondentu uzskata, ka pēdējo piecu gadu laikā ienākumu līmenis ir palielinājies, 30% - samazinājies, bet 29% - palicis tajā pašā līmenī kā pirms pieciem gadiem, liecina jaunākā "DNB Latvijas barometra" pētījuma rezultāti.

Salīdzinot 2010.gadā un 2015.gadā iegūtos datus, var secināt, ka pirms pieciem gadiem iedzīvotāji vairāk ticēja, ka viņu ienākumu līmenis būs palielinājies - ja 2010.gadā uz to norādīja 41% respondentu, tad šogad 32% aptaujāto.

Tie respondenti, kuri norādīja, ka viņu ienākumu līmenis pēdējo piecu gadu laikā ir palielinājies, uzskata, ka tas ir noticis, jo viņiem tagad ir vairāk praktisku iemaņu, pieredzes savā amatā, specialitātē (24%) un ir uzlabojusies ekonomiskā situācija Latvijā (22%). 2010.gadā respondenti ievērojami biežāk uzskatīja, ka viņu ienākumu līmenis būs palielinājies, jo būs uzlabojusies Latvijas ekonomiskā situācija (70%).

Savukārt tie respondenti, kuri atzīmēja, ka viņu ienākumi, salīdzinot ar laiku pirms pieciem gadiem, ir samazinājušies, visbiežāk uzskata, ka to ir veicinājusi Latvijas ekonomiskās situācijas pasliktināšanās (52%). Līdzīgās domās respondenti bija arī pirms pieciem gadiem. Šogad salīdzinoši bieži respondenti arī norādīja, ka ienākumi ir samazinājušies eiro ieviešanas (35%) un darba zaudēšanas dēļ (33%). Pirms pieciem gadiem iedzīvotāji retāk uzskatīja, ka viņu ienākumus samazinās eiro ieviešana (24%).

"Latvieši ir viena no tām tautām, kurām raizēšanās par ienākumu līmeni ir sevišķi raksturīga, neraugoties uz to, ka pasaules kontekstā mūsu labklājība ir virs vidējā. Daļēji šo hronisko neapmierinātību droši vien nosaka mūsu mērauklas, kas daļai iedzīvotāju ir it kā sociāli drošā padomju dzīve, citiem - pasaules bagātāko valstu vidū esošās Rietumu kaimiņvalstis," pētījuma rezultātus komentē sabiedriskās politikas centra "Providus" pētnieks Valts Kalniņš. Viņš atzīmē, ka uz šī fona vēl ilgi dzīvosim gan ekonomiski nedrošāk, gan trūcīgāk. Tas nenāk par labu indivīda (no vienas puses) un plašākas sabiedrības un valsts (no otras puses) attiecībām.

"DNB Latvijas barometrs" ir ikmēneša socioloģiskais pētījums, kurā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgās jomās. Vienlaikus iedzīvotājiem ikreiz tiek uzdots pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo sabiedrības vispārējā noskaņojuma izmaiņas.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)