"Lido" izveidē Ādažos investēts gandrīz pusmiljons eiro

Foto: Ieva Čīka/ LETA
Foto: Ieva Čīka/ LETA

Ēdināšanas kompānijas AS "Lido" ēdināšanas vietas izveidē Ādažos investēti 450 000 eiro, aģentūru LETA informēja "Lido" valdes priekšsēdētāja Rita Auziņa.

Ieguldītie līdzekļi ir "DNB bankas" finansējums.

Jaunā "Lido" ēdināšanas vieta atrodas Ādažu tirdzniecības centrā "Apelsīns". Tas ir pirmais "Lido" Latvijā, kas atrodas ārpus Rīgas, un tā platība ir ap 220 kvadrātmetriem. Šajā vietā nodarbināti 18-20 darbinieki, pamatā ādažnieki, norādīja Auziņa.

Kā ziņots, Ādaži kā sākums "Lido" darbībai Latvijā ārpus Rīgas izvēlēti pirms dažiem gadiem. Tiesa, toreiz iecere bija realizēt "Lido" bistro-veikala konceptu "Ķirsons Māja", kas atrastos netālu no tolaik jaunās "Virši-A" degvielas uzpildes stacijas.

"Lido" pērn apgrozīja 33,75 miljonus eiro un nopelnīja 1,23 miljonus eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmums 2014.gadā cieta zaudējumus 888 957 eiro apmērā. Salīdzinot ar 2014.gadu, kad apgrozījums bija 33,15 miljoni eiro, pagājušajā gadā tas audzis par 2%.

"Lido" grupas kopējais apgrozījums pērn sasniedza 39 miljonus eiro, bet uzņēmumu kopējā peļņa bijusi 1,9 miljoni eiro. 2015.gadā grupas uzņēmumi Latvijā kopumā valstij nomaksājuši nodokļus 10,7 miljonu eiro apmērā, ierindojot "Lido" starp 100 lielākajiem nodokļu maksātājiem Latvijā, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Šogad "Lido" turpinās attīstību, atverot jaunas ēstuves gan Latvijā, gan ārpus tās.

"Lido" grupā ietilpst 11 restorāni un trīs veikali Rīgā, trīs bistro Tallinā, divi restorāni "Ķirsons" un ražotne Berlīnē, gaļas un kulinārijas ražotne, alus darītava, konditoreja Rīgā.

Uzņēmums dibināts 1991.gadā. Tā pamatkapitāls ir 927 427 eiro. Uzņēmuma dibinātājs, ilggadējais īpašnieks un vadītājs Gunārs Ķirsons patlaban ieņem "Lido" padomes priekšsēdētāja amatu.