Kādu krāsni labāk izvēlēties privātmājai?

Kvalitatīva un droša krāsns sniegs ne tikai siltumu, bet radīs arī omulīgu mājas sajūtu. Izvēloties un iegādājoties krāsni, ir jāņem vērā daži kritēriji, kurus nav iespējams zināt, ja neesat par to speciāli interesējušies. 

Visbiežāk pārdošanā atradīsiet tērauda un čuguna krāsnis, kas mūsdienās spēj sasildīt pat ļoti lielas platības. Ne mazāk svarīgs ir krāsns izskats jeb dizains, kuru jūs varēsiet pieskaņot jebkurai telpai. Piedāvājumā atradīsiet gan vienkāršākus modeļus, gan arī krāšņākus, kas lieliski iederēsies jebkurā istabā. 

Lielākoties krāsnis ir pieejamas ar stikla durtiņām, līdz ar to tā ir lieliska iespēja vērot uguns liesmas, kas patiesībā ir ļoti nomierinoša un relaksējoša nodarbe,  kas spēs sniegt atelpu pēc garas darba dienas vai nedēļas. 

Krāsns apkure ir viens no populārākajiem un arī izdevīgākajiem apkures veidiem, kam daudzi cilvēki dod priekšroku. Nav tādas telpas, kurā nevarētu uzstādīt krāsni, kas spētu sniegt maksimālo siltuma atdevi. 

Čuguna un tērauda krāsnis

Čuguna krāsns, viennozīmīgi, kalpos ilgāku laika posmu. Krāsnis, kas ir metinātas no tērauda plāksnēm, var izdegt ātrāk nekā čuguna krāsnis. Krāsnis, kurām ir dubultais čuguna korpuss, ir īpaši izturīgas. Tērauda krāsnis visbiežāk ir pakļautas korozijai, līdz ar to samazinās krāsniņas kalpošanas ilgums. Vienmēr ir iespēja iegādāties krāsni ar nerūsējošā tērauda apdari, kas gan būs krietni vien dārgāka par parastā tērauda krāsni. 

Čuguna krāsnīm korozijas risks ir ļoti, ļoti zems, tās var jums kalpot ļoti ilgu laiku, pat vairākus gadu desmitus. Čuguna krāsns ir stabila un pārbaudīta vērtība, kas ir iemantojusi cilvēku uzticību ļoti daudzu gadu garumā.

Izvēloties krāsni, ir jāņem vērā mājas platība, līdz ar to arī tiks pieskaņota krāsns izmēra izvēle. Attiecīgi - jo lielāka māja, jo lielāka krāsns. Lai gan ir cilvēki, kuriem krāsns ir kā papildus apkures iespēja vēl kādam citam apkures veidam.

Citas apkures alternatīvas

Ja krāsns tomēr nav veids, kuru vēlaties izmantot, lai apsildītu māju, tad ir iespēja ierīkot arī kamīnu. Kamīns gluži kā krāsns var būt arī lielisks interjera elements, kas sniegs patiešām ātru un jaudīgu telpas apsildi. Industriālajiem kamīniem nav nepieciešams īpašs pamats vai vieta, kur tos novietot. Ievērojot visus ugunsdrošības nosacījumus, kamīnu jūs varēsiet novietot jebkurā telpas vietā. 

Kamīniem ir ievērojams kalpošanas laiks, kas patiesībā būs pirkums gandrīz vai visam mūžam. Ir kamīnu modeļi, kuriem ir ilgāks degšanas režīms, kas ļauj uzturēt telpā siltumu līdz pat astoņām stundām bez malkas pievienošanas.

 

Ugunsdrošība pirmajā vietā

Lai arī kādu no apkures veidiem jūs izvēlētos, vienmēr paturiet prātā, ka pirmajā vietā ir ugunsdrošības noteikumu stingra ievērošana. Uzstādot gan krāsni, gan kamīnu, īpaša uzmanība ir jāpievērš durtiņu sistēmai, lai nebūtu spraugu un tās būtu ērti un viegli attaisāmas un aiztaisāmas. Protams, visbiežāk krāsns tiek kurināta, kad jūs esat mājās, bet vienmēr labāk ir izveidot maksimāli ugunsdrošu apkārtni jeb zonu ap krāsni vai kamīnu. 

Jādomā ne tikai par ugunsdrošību telpā un zonā ap krāsni vai kamīnu, bet ir jāievēro regulāra dūmvadu uzraudzība un tīrīšana. Ieteicams kā minimums divas reizes gadā tīrīt dūmvadus un tos uzraudzīt. 

Ja šobrīd domājat par jauna apkures veida ierīkošanu vai vecā nomaiņu, tad aplūkojiet krāšņu klāstu, kāds ir atrodams tirdzniecības centrā internetā 220.lv, lai varētu pavadīt savās mājās siltus un mājīgus vakarus, kad ārā būs iestājies vēsais gadalaiks. 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu