Atkal atļauj peldēties Tūjas peldvietā "Krimalnieki"

Rīga, 13.jūl., LETA. Pēc šajā nedēļā veiktajām atkārtotām peldūdens kvalitātes pārbaudēm Tūjas peldvietā "Krimalnieki" Salacgrīvas novada Liepupes pagastā paaugstināts mikrobioloģiskais piesārņojums vairs nav konstatēts, līdz ar to peldēties šajā peldvietā ir atļauts, informē Veselības inspekcijā (VI).

Turpmāk peldēties atļauts visās oficiālajās peldvietās.

Kā ziņots, pēc pārbaudēm 3. un 4.jūlijā šajā peldvietā augsta mikrobioloģiska piesārņojuma dēļ tika aizliegts peldēties.

Savukārt atbilstoši pašvaldību pasūtītajam un finansētajam monitoringam neoficiālajās peldvietās paaugstināta mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ noteikts ieteikums nepeldēties Daugavā pie AS "Kvadrāts" un aizliegums peldēties Daugavā, peldvietā Daugavmalas ielas un 15.līnijas krustojumā, Rīgā, Dārziņu apkaimē.

Ieteikums nepeldēties galvenokārt attiecas uz jutīgām iedzīvotāju grupām - maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un ar hroniskām slimībām slimojošiem cilvēkiem, kuru imūnā sistēma ir novājināta. Par peldvietu ūdens izmeklējumu rezultātiem turpmāk regulāri tiks informēts peldvietas apsaimniekotājs, kā arī sabiedrība ar plašsaziņas līdzekļu un VI tīmekļa vietnes starpniecību, kur pieejama informācija arī par oficiālajām un neoficiālajām peldvietām, kurās tiek pārbaudīta ūdens kvalitāte.

Ūdens kvalitāti 56 oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās inspekcija pārbaudīs visu peldsezonu - no 15.maija līdz 15.septembrim, ņemot ūdens paraugus peldvietās katru mēnesi. Nākamās plānveida analīzes tiks veiktas 7.augustā un 8.augustā.