Ādažu domei otro reizi iepirkumā neizdodas atrast Dienas aprūpes un rehabilitācijas centra būvniekus

Rīga, 15.marts, LETA. Ādažu novada dome jau otro reizi bez rezultāta noslēgusi iepirkumu, kura mērķis bija atrast Dienas aprūpes un rehabilitācijas centra projektētājus un būvniekus, aģentūrai LETA apstiprināja domes pārstāve Monika Griezne.

Pirmo reizi iepirkums tika izsludināts pērnā gada novembrī, un tajā pieteicās divi pretendenti. Iepirkums noslēdzās bez rezultāta, jo viens no pretendentiem neatbilda nolikuma prasībām, bet otra pretendenta piedāvājums ievērojami pārsniedza konkursam atvēlēto domes finansējumu.

28.janvārī tika izsludināts atkārtots iepirkums uz centra projektēšanu, autoruzraudzību un būvniecību. Līdz 19.februārim konkursā tika iesniegts viens piedāvājums, taču arī šoreiz iepirkums tika pārtraukts bez rezultāta, jo pretendents neatbilda iepirkuma nolikuma un Publisko iepirkumu likuma prasībām.

Tuvākajā laikā dome plāno izsludināt atkārtotu iepirkumu.

Vienlaikus pašvaldībā norāda, ka saskaņā ar Eiropas Savienības fondu nosacījumiem, projekts īstenojams līdz 2022.gada 31.decembrim, tādēļ kavēšanās ar iepirkumiem tā realizāciju neapdraud.

Jau ziņots, ka dienas aprūpes centra un rehabilitācijas centrs atradīsies Attekas ielā 39. Sākotnēji gan centra būvniecības iecere bija ierauta strīdos, jo pašvaldības deputāti nespēja rast kopsaucēju par būvniecības vietu - vieni to gribēja veidot novada centrā, pamatojot to ar vides pieejamību, bet otri - aizvirzīt nostāk no ļaužu acīm, biedējot iedzīvotājus ar "trako mājas" celšanu.

Galvenie kritēriji, kādēļ dome izšķīrās par labu centra veidošanai Attekas ielā 39, ir sabiedriskā transporta pieejamība, potenciālo klientu dzīves vieta, vides infrastruktūras pieejamība, medicīnisko un citu pakalpojumu tiešs tuvums, kā arī ekonomiskie apsvērumi, piemēram, inženierkomunikāciju, ceļu infrastruktūras esamība un domes līdzfinansējuma apmērs.

Rehabilitācijas centru Ādažu dome nolēma būvēt 2017.gada oktobrī, piesaistot ERAF finansējumu. Centra būvniecības un izveidošanas plānotās kopējās izmaksas ir 625 523 eiro, no kuriem Eiropas finansējums veidotu 514 694 eiro.