Par Saulkrastiem

Par Saulkrastiem

Saulkrastu novadā dzīvo 6 082 iedzīvotāji un tā kopējā platība ir 47,7 km². Par Saulkrastu teritoriju "Indriķa hronikā" pirmie ieraksti ir atrodami 12.gs beigās un 13.gs. sākumā. Lēdurgas barons Karls fon Reiterns uz ziemeļiem no Pēterupes uzcēla pirmās vasarnīcas un izveidoja jaunu peldvietu, kuru nosauca par Neubad (Neibāde) – latviešu valodā – Jaunā peldvieta. Ar 1857.gadu sākās plašs Neibādes kūrorta uzplaukums. Neibādes kūrorts bija kļuvis par tādu kā Vidzemes muižnieku atpūtas vietu.

Šeit atpūtās Vidzemes muižnieki, to skaitā no Tērbatas, Vīlandes un Pērnavas, kā arī augstdzimuši atpūtnieki no Maskavas, Pēterburgas un citām Krievijas impērijas vietām. Īsā laika posmā līdz pat 19.gs. sākumam Neibādes teritorija tika apbūvēta ar lielām, skaistām, greznām vasarnīcām, kas piederēja gandrīz visiem Vidzemes muižu pazīstamiem īpašniekiem. 1933.gadā Pēterupes un Neibādes ciemus apvieno vienā ciemā ar nosaukumu – Saulkrasti. 1950.gadā Saulkrastiem pievienoja Pabažus,1967.gadā Zvejniekciemu, bet 1991.gadā Saulkrasti ieguva pilsētas statusu.

Saulkrastu novada pašvaldības kontaktinformācija portālā www.pasvaldibai.lv Saulkrastu novada pašvaldības kontaktinformācija portālā www.pasvaldibai.lv

Informācija par vietām un apskates objekti